Lattice Brown Round Dining Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Elevate your dining space with the casual sophistication of the Lattice round dining table. Enduring craftsman style captivates the eye with bold architectural shapes and a striking woodgrain pattern. Comfortably seating up to 5 people, this table features a natural oak finish for a touch of inviting warmth. Crafted from high-quality, ethically harvested FSC certified woods, the Lattice round dining table ensures lasting durability and beauty for years of memorable mealtimes.
Product Details
| Collection | Lattice |
|---|---|
| Style | Rustic Farmhouse |
| Type | Dining Tables |
| Carton Volume | 15.785 |
| Carton Weight | 187.000 lb |
| Product Weight | 187 lb |
| Weight | 187 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 54 × 30 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Lattice |
Complete The Look
Lattice Fabric Upholstered Dining Chair
Items We Think You Will Love..
Amelia TABLES 50619/25+90564/20
Melody White Round Dining Table
Athens Rectangular Dining Table
Athens Round Dining Table
Amelia TABLES 50919/25+90290/P3
American Life – Roslyn County Casual Dining Roslyn County Trestle Dining Table w/2 21in leaves
Americana Round Pedestal Dining Table with 1-22in Leaf
Alfresco Vittorio 80in Rectangle Dining Table with 2-22in Leaves
Normandy Rectangular Dining Table
Amelia TABLES 52906/25+91048
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Lattice Brown Round Dining Table
"*" indicates required fields