Verona End Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Make a statement with the Verona end table, designed for those seeking true transitional elegance. Perfectly blending minimalistic simplicity with transitional sophistication, this end table showcases smooth, soft curved details in a delectable medium brown oak finish. Sure to be an enduring staple in your home, the Verona end table is the ultimate in sophistication.
Product Details
| Collection | Verona |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 6.277 |
| Carton Weight | 19.140 lb |
| Product Weight | 15.4 lb |
| Carton Volume | 1.970 |
| Weight | 15.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 29 × 22 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Verona |
Complete The Look
Verona Rectangular Coffee Table
Verona Queen Panel Bed
Verona King Upholstered Bed
Verona Queen Upholstered Bed
Verona Nightstand
Verona Accent Table
Verona King Panel Bed
Verona Dresser
Verona Drawer Chest
Items We Think You Will Love..
Americana End Table
Americana End Table
Sylvie Short Bunching Table
Lake House Square Lamp Table
Brookhaven End Table
Plymouth Gray End Table
Waterfall Black Round End Table
Millwork Brown Round End Table
Eclipse Brown Round End table
Storia Round End Table
Lake House Tiered Table
Brookhaven Round Lamp Table
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Verona End Table
"*" indicates required fields