Millwork Off-White Pair of Counter Chairs
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The perfect blend of modern sophistication and rustic charm, Millwork has it all. These dining chairs are the ideal blend of high-contrast materials and finishes, with the industrial and the domestic aesthetic coexisting in perfect harmony. Finished in a warm, umber wood tone that shines with a glow, these chairs bring personality. Crafted from high-quality oak veneers, these chairs are built to be everlasting, with strong character that will endure for generations.
Product Details
| Collection | Millwork |
|---|---|
| Style | Industrial |
| Type | Dining Chairs |
| Carton Volume | 8.703 |
| Carton Weight | 59.520 lb |
| Product Weight | 60 lb |
| Stocked Cover Options | 619-82 |
| Weight | 60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 23 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Millwork |
Complete The Look
Millwork Brown Entertainment Base
Millwork Brown End Table
Millwork Brown Rectangular Coffee Table
Millwork Off-White Pair of Dining Chairs
Millwork Brown Friendship Table
Millwork Brown Round Coffee Table
Millwork Brown Large Entertainment Base
Millwork Brown Round End Table
Items We Think You Will Love..
Waterfall Off-White Pair of Upholstered Dining Chairs
Dexter CHAIRS 30223B/5187
Carmela CHAIRS 30282/25DBA7
Dexter CHAIRS 30223/51HO87
Jonas CHAIRS 30137/24BP
Lattice Fabric Upholstered Dining Chair
Plymouth Gray Pair of Armless Dining Chairs
Washington CHAIRS 30303-WE/1B24DBF4
Plymouth Gray Pair of Armless Dining Chairs
Washington CHAIRS 30303-WE/1B25DAF4
Tori CHAIRS 30124B/5287
Owen CHAIRS 30154B/5287
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Millwork Off-White Pair of Counter Chairs
"*" indicates required fields