Waterfall Off-White Pair of Upholstered Dining Chairs
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The perfect accents to complete your space, these chairs bring comfort and style together. Plush lines and a unique silhouette create a dining chair your guests will want to lounge in long after dinner. Upholstered in a plush and easy to clean performance fabric that resists stains and can stand up to everyday wear, these chairs are the new staple of your dining room.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Features | Casters |
| Style | Transitional |
| Type | Dining Chairs |
| Carton Volume | 12.220 |
| Carton Weight | 87.600 lb |
| Product Weight | 88 lb |
| Carton Volume | 24.440 |
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 22 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
Complete The Look
Waterfall Black Rectangular Coffee Table with Casters
Waterfall Brown Rectangular Coffee Table
Waterfall Black Round Coffee Table
Waterfall Black Rectangular Dining Table
Waterfall Brown Round Coffee Table
Waterfall Black Buffet
Waterfall Brown Rectangular Coffee Table with Casters
Waterfall Large Entertainment Base
Waterfall Black Nightstand
Waterfall Brown Rectangular Coffee Table
Waterfall Brown Round End Table
Waterfall Black Round Dining Table
Items We Think You Will Love..
Lattice Fabric Upholstered Dining Chair
Owen CHAIRS 30154/52CB
Washington CHAIRS 30303-WE/1B24DBF4
Crescent CHAIRS 30123B/5187
Jonas CHAIRS 30137/24BP
Architect CHAIRS 30263/51HO87
Payton CHAIRS 30103/24BP
Plymouth Gray Pair of Upholstered Arm Dining Chairs
Normandy Pair of Upholstered Dining Chairs
Dexter CHAIRS 30223B/5187
Tori CHAIRS 30124/52CB
Normandy Pair of Wood Dining Chairs
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Waterfall Off-White Pair of Upholstered Dining Chairs
"*" indicates required fields