Waterfall Entertainment Base
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Add effortless style and architectural appeal to your living room with the Waterfall entertainment console. This striking piece features a timeless silhouette defined by clean lines and simple geometric shapes. Meticulously crafted from poplar and rubberwood solids, oak veneers, and a deep ebony finish, this piece is built to be everlasting. The spacious 76” inch top, four storage cabinets with drawers provide ample space for all your entertainment essentials. The graceful namesake waterfall edges give this entertainment console true elegance.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 25.333 |
| Carton Weight | 257.000 lb |
| Product Weight | 212.3 lb |
| Carton Volume | 32.876 |
| Weight | 212.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 76 × 32 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
Complete The Look
Waterfall Black Rectangular Coffee Table
Waterfall Brown Round Coffee Table
Waterfall Brown Round End Table
Waterfall Black Nightstand
Waterfall Brown Rectangular Coffee Table with Casters
Waterfall Brown Accent Table
Waterfall Brown Rectangular Coffee Table with Casters
Waterfall Black Rectangular Coffee Table with Casters
Waterfall Brown Rectangular Coffee Table
Waterfall Black Queen Upholstered Bed
Waterfall Black Rectangular Dining Table
Waterfall Black Accent Table
Items We Think You Will Love..
Chatelet Entertainment Console
St. Armand Entertainment Console
69in Entertainment Console
Three Door Console
Athens Large Entertainment Base
Entertainment Console
Athens Entertainment Base
Studio 7H Scaffold for Entertainment Console
Americana Entertainment Credenza
68in Entertainment Console
Serramonte 69in Entertainment/Accent Console
Leesburg Entertainment Console
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Waterfall Entertainment Base
"*" indicates required fields