Noah Fabric Ottoman
Kick back and relax or entertain with style with the Noah ottoman. Featuring clean lines and black recessed legs for a chic, timeless look, this ottoman is perfectly sized to support a tray of cocktails and appetizers for your next party or serve as impromptu seating for guests as needed. Built to last for years of enjoyment, the Noah ottoman is available in your choice of upholstery fabrics to perfectly suit your style.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Noah |
|---|---|
| Features | Non-Power |
| Material | Fabric |
| Seat Constructions | Attached |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 12.29 |
| Carton Weight | 47 lb |
| Product Weight | 47 lb |
| Carton Volume | 12.290 |
| Carton Weight | 47.000 lb |
| Weight | 47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 40 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Noah |
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bexley Leather Ottoman
Digby Leather Ottoman
Allison Fabric Ottoman
Thornton Leather Ottoman
Cascade Fabric Rectangular Cocktail Ottoman
Moxy Fabric Ottoman
Jasper Fabric Ottoman
Henry Caramel Leather Ottoman
Dempsey Leather Ottoman
Cute Fabric Ottoman
Thornton Leather Cocktail Ottoman
This Product Is Customizable
This product is customizable! Reach out to us and discover how you can personalize it to craft your very own unique look. Get ready to unleash your creativity and make it truly yours!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!