Holly Fabric Ottoman
Welt cording frames the soft cushion of the Holly ottoman for a fun, stylish effect and tall, tapered legs add visual height. Combine it with the Holly chair for extended relaxation.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Holly |
|---|---|
| Features | Custom Wood Finish |
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Urban Renewal (R) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 6.77 |
| Carton Weight | 24 lb |
| Product Weight | 24 lb |
| Carton Volume | 6.770 |
| Carton Weight | 24.000 lb |
| Weight | 24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Holly |
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Holly Fabric Full Sleeper
Holly Fabric Loveseat
Holly Fabric Chair
Holly Fabric Sleeper
Holly Fabric Twin Sleeper
Holly Fabric Sofa
Libby Fabric Ottoman
Vail Leather Cocktail Ottoman
Moxy Fabric Ottoman
Cascade Fabric Rectangular Cocktail Ottoman
Digby Leather Ottoman
Finley Leather Ottoman
Kingman Fabric Ottoman
Noah Fabric Ottoman
Bexley Leather Ottoman
Allison Fabric Ottoman
Westside Leather Cocktail Ottoman
Thornton Leather Cocktail Ottoman
This Product Is Customizable
This product is customizable! Reach out to us and discover how you can personalize it to craft your very own unique look. Get ready to unleash your creativity and make it truly yours!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!