Carpenter Brown Sofa Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Showcase your family photos or display your cherished collectibles with the Carpenter sofa table. Versatile enough to stand on its own in an entryway or as a companion to a sofa or sectional, this table features a planked wood top and an open lower shelf to offer ample display area. Hand-worked metal frames and exposed bolt heads provide an industrial vibe, while distressed acacia planks give a reclaimed, rustic look. This table’s dark brown rustic style is sure to elevate your living space.
Product Details
| Collection | Carpenter |
|---|---|
| Style | Rustic Farmhouse |
| Type | Sofa Tables |
| Carton Volume | 5.849 |
| Carton Weight | 69.000 lb |
| Product Weight | 69 lb |
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 49 × 28 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Carpenter |
Complete The Look
Carpenter Brown Sofa Table
Carpenter Brown Square Coffee Table
Carpenter Brown Chairside Table
Carpenter Brown Lamp Table
Carpenter Brown Square Coffee Table
Carpenter Brown Chairside Table
Carpenter Brown Lamp Table
Items We Think You Will Love..
Farmhouse Reimagined Flip Lid Sofa Table
Sutton Sofa Table
Mitchell Sofa Table
Magnolia Manor Sofa Table
Lake House Sofa Table
Tribeca Sofa Table
Melange Halen Nesting Sofa Tables
Parkland Falls Sofa Table
Lake House Sofa Table
Breckinridge Demilune Sofa Table
Affinity Sofa Table
Sedona Sofa Table
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Carpenter Brown Sofa Table
"*" indicates required fields