Carpenter Brown Chairside Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Instantly add inviting character to living spaces with the Carpenter chairside table. Sized perfectly for smaller spaces, this table still has plenty of room to hold your favorite book and cup of coffee. An open lower shelf offers an additional area for storage or to display décor. Inspired by the look of vintage workbenches, this chairside table features distressed acacia wood planks for a reclaimed look, hand-worked metal frames and exposed bolt heads.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Carpenter |
|---|---|
| Style | Rustic Farmhouse |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 2.583 |
| Carton Weight | 36.000 lb |
| Product Weight | 36 lb |
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 23 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Carpenter |
Complete The Look
Carpenter Brown Lamp Table
Carpenter Brown Square Coffee Table
Carpenter Brown Chairside Table
Carpenter Brown Sofa Table
Carpenter Brown Square Coffee Table
Carpenter Brown Lamp Table
Carpenter Brown Sofa Table
Items We Think You Will Love..
Melody Brown Chairside Table
Dockside Chair Side Table
Broadmore Round Chairside Table
Arista Chair Side Table
Lake House Chair Side Table
Wallace Chair Side Table
Broadmore Square Chairside Table
Penton Oval Chair Side Table
Lake House Chair Side Table
Tribeca Drawer Chair Side Table
Allyson Park Chair Side Table
Lake House Chair Side Table
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Carpenter Brown Chairside Table
"*" indicates required fields