Carpenter Brown Square Coffee Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Transform your living room into a casual, modern rustic haven with the Carpenter square coffee table. A roomy top keeps cocktails and snacks conveniently close at hand, while an open lower shelf provides additional space for books or décor. Made with acacia wood, this coffee table features a well-worn look that is highlighted by a dark brown finish. Other design details include wood planks that are distressed for a reclaimed look, hand-worked metal frames and exposed bolt heads.
Product Details
| Collection | Carpenter |
|---|---|
| Style | Rustic Farmhouse |
| Type | Coffee Tables |
| Carton Volume | 7.309 |
| Carton Weight | 88.000 lb |
| Product Weight | 88 lb |
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Carpenter |
Complete The Look
Carpenter Brown Lamp Table
Carpenter Brown Chairside Table
Carpenter Brown Sofa Table
Carpenter Brown Chairside Table
Carpenter Brown Square Coffee Table
Carpenter Brown Sofa Table
Carpenter Brown Lamp Table
Items We Think You Will Love..
Athens Rectangular Coffee Table with Casters
Amani Rope and Glass Cocktail Table
Lyra Rectangular Coffee Table
Living Room Americana Rectangle Cocktail Table
Plymouth Gray Square Coffee Table
Normandy Square Coffee Table
Lake House Cocktail Table
Eclipse Brown Round Coffee table
Sylvie Rectangular Coffee Table
Affinity Round Cocktail Table
Waterfall Brown Rectangular Coffee Table with Casters
Waterfall Brown Rectangular Coffee Table
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Carpenter Brown Square Coffee Table
"*" indicates required fields