Palette Brown Round Coffee Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Elevate the look of your living space with the Palette round coffee table, an alluring blend of European design and nature-inspired beauty. A light travertine stone top rests upon a contrasting, curved wood base, evoking the illusion of a floating surface. Part of a table collection with three distinct heights and sizes, the Palette coffee table can be paired with other versions to create a layered, visually captivating look that expands surface space without crowding a room.
Product Details
| Collection | Palette |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Type | Coffee Tables |
| Carton Volume | 18.442 |
| Carton Weight | 77.000 lb |
| Product Weight | 77 lb |
| Carton Volume | 11.635 |
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Palette |
Complete The Look
Palette Brown Tall Bunching Table
Palette Brown Short Bunching Table
Items We Think You Will Love..
Waterfall Brown Rectangular Coffee Table with Casters
Verona Rectangular Coffee Table
Waterfall Black Round Coffee Table
Millwork Brown Rectangular Coffee Table
Eclipse Brown Round Coffee table
Affinity Round Cocktail Table
Waterfall Black Rectangular Coffee Table
Sylvie Rectangular Coffee Table
Lyra Rectangular Coffee Table
Lake House Lift Top Cocktail Table
Carpenter Brown Square Coffee Table
Amani Rope and Glass Cocktail Table
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Palette Brown Round Coffee Table
"*" indicates required fields