Plymouth Gray Square Coffee Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Relax with the family or entertain guests in cottage-inspired style with the Plymouth square coffee table. An ample planked tabletop surface offers the ideal place for drinks or magazines, while a weathered graywash finish and turned legs create a charming vintage look.
Product Details
| Collection | Plymouth |
|---|---|
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | Coffee Tables |
| Carton Volume | 10.847 |
| Carton Weight | 62.000 lb |
| Product Weight | 62 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Plymouth |
Complete The Look
Plymouth Gray Pair of Armless Dining Chairs
Plymouth Round Counter Table
Plymouth Gray Pair of Upholstered Dining Chairs
Plymouth Gray Chairside Table
Plymouth Pedestal Dining Table
Plymouth Gray Pair of Armless Dining Chairs
Plymouth Gray Rectangular Dining Table
Plymouth Gray Sofa Table
Plymouth Gray End Table
Plymouth Gray King Poster Bed
Plymouth Gray Entertainment Base
Plymouth Gray End Table
Items We Think You Will Love..
Sylvie Rectangular Coffee Table
Lake House Cocktail Table
Melody White Rectangular Coffee Table with Casters
Waterfall Brown Rectangular Coffee Table
Sylvie Square Coffee Table
Eclipse Brown Round Coffee table
Melody White Round Coffee Table with Casters
Normandy Brown Rectangular Coffee Table
Affinity Round Cocktail Table
Waterfall Brown Rectangular Coffee Table with Casters
Amani Rope and Glass Cocktail Table
Ludwig Brown Rectangular Coffee Table
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Plymouth Gray Square Coffee Table
"*" indicates required fields