Plymouth Gray Chairside Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bring cottage-inspired style to living spaces with the charming and useful Plymouth chairside table. A weathered graywash finish is contrasted by a medium brown planked top, while detailed molding and turned bun feet add to the cozy vintage character. A single drawer on ball-bearing glides and open compartment provide convenient storage for anything needed to be kept within reach. The table’s small-scale design makes it a perfect accent piece for any size room.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Plymouth |
|---|---|
| Features | Drawer(s) |
| Style | Modern & Contemporary |
| Carton Volume | 6.508 |
| Carton Weight | 51.000 lb |
| Product Weight | 51 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Weight | 51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 16 × 23 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Plymouth |
Complete The Look
Plymouth Gray Square Coffee Table
Plymouth Gray Pair of Armless Dining Chairs
Plymouth Gray End Table
Plymouth Gray Pair of Armless Dining Chairs
Plymouth Gray Sofa Table
Plymouth Gray Queen Poster Bed
Plymouth Gray Entertainment Base
Plymouth Gray Rectangular Dining Table
Plymouth Gray Rectangular Coffee Table
Plymouth Gray King Poster Bed
Plymouth Round Counter Table
Plymouth Gray Pair of Upholstered Dining Chairs
Items We Think You Will Love..
City Scape Chair Side Table
River Place Round Chairside Table
Magnolia Manor Chair Side Table
Modern Farmhouse Drawer Chair Side Table
Cascade Chair Side Table
Dockside Chair Side Table
Paradise Valley Round Chairside Table
Heatherbrook Chair Side Table
Carpenter Brown Chairside Table
Lake House Chair Side Table
Penton Oval Chair Side Table
City View Chairside Table
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Plymouth Gray Chairside Table
"*" indicates required fields