Plymouth Gray Entertainment Base
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Add cottage-inspired charm to the spaces where you watch your favorite shows with the Plymouth entertainment base. Featuring four drawers with premium ball-bearing glides and three open compartments with cable access, this spacious entertainment base provides ample room for storing electronics, media and gaming accessories. A planked top creates the ideal surface for your TV, while two built-in electrical outlets and USB ports add convenience for keeping devices powered. With a weathered graywash finish, antique gunmetal pulls and turned bun feet, this base brings a warm vintage look to living spaces and family rooms.
Features
| Power | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Plymouth |
|---|---|
| Features | Drawer(s), Charging Ports Included, and Cable Access |
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | Media Consoles and Entertainment Bases |
| Carton Volume | 28.927 |
| Carton Weight | 181.000 lb |
| Product Weight | 181 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Weight | 181 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 67 × 31 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Plymouth |
Complete The Look
Plymouth Gray Chairside Table
Plymouth Gray Pair of Upholstered Arm Dining Chairs
Plymouth Gray Queen Poster Bed
Plymouth Gray King Storage Bed
Plymouth Round Counter Table
Plymouth Gray Queen Storage Bed
Plymouth Gray Rectangular Dining Table
Plymouth Gray Pair of Armless Dining Chairs
Plymouth Gray Drawer Chest
Plymouth Gray End Table
Plymouth Gray Pair of Ottomans
Plymouth Gray Pair of Armless Dining Chairs
Items We Think You Will Love..
Americana Entertainment Credenza
Athens Entertainment Base
Millwork Brown Entertainment Base
Entertainment Console 64in
Leesburg Entertainment Console
Lake House TV Console
5905-55, Commerce and Market Home Entertainment Entertainment Console
Waterfall Large Entertainment Base
69in Entertainment Console
City View 82 Inch TV Console
Studio 7H Scaffold for Entertainment Console
Swirl Door Entertainment Console
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Plymouth Gray Entertainment Base
"*" indicates required fields