Cute Fabric Ottoman
Description
Description
Sharp and understated, the Cute ottoman is a perfect companion to the Cute chair.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Cute |
|---|---|
| Features | Custom Wood Finish |
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 5.80 |
| Carton Weight | 25 lb |
| Product Weight | 25 lb |
| Carton Volume | 5.800 |
| Carton Weight | 25.000 lb |
Additional information
Additional information
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 25 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Cute |
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Cute Fabric Chair
Moxy Fabric Ottoman
Digby Leather Ottoman
Libby Fabric Ottoman
Finley Fabric Ottoman
Westside Leather Cocktail Ottoman
Moxy Fabric Ottoman
Ace Fabric Ottoman
Noah Fabric Ottoman
Bradstreet Fabric Ottoman
Allison Fabric Ottoman
Moxy Fabric Ottoman
This Product Is Customizable
This product is customizable! Reach out to us and discover how you can personalize it to craft your very own unique look. Get ready to unleash your creativity and make it truly yours!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!