Plymouth Gray End Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Simply charming with its graywashed weathered finish and contrasting medium brown top, the Plymouth end table adds both function and style to living spaces. Display décor on its planked top and keep eyeglasses or remotes neatly hidden away in the drawer. Antique gunmetal hardware and turned spindle legs complete the cottage-inspired look. Scaled to fit in tight spaces, this end table makes the ideal accent piece for smaller rooms.
Product Details
| Collection | Plymouth |
|---|---|
| Features | Drawer(s) |
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 6.087 |
| Carton Weight | 51.000 lb |
| Product Weight | 51 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Weight | 51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 23 × 25 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Plymouth |
Complete The Look
Plymouth Gray Pair of Upholstered Arm Dining Chairs
Plymouth Gray Queen Poster Bed
Plymouth Gray End Table
Plymouth Gray Square Coffee Table
Plymouth Gray King Storage Bed
Plymouth Gray Entertainment Base
Plymouth Gray Pair of Upholstered Dining Chairs
Plymouth Gray Queen Storage Bed
Plymouth Gray Pair of Armless Dining Chairs
Plymouth Gray Sofa Table
Plymouth Gray Rectangular Dining Table
Items We Think You Will Love..
Verona End Table
Palette Brown Tall Bunching Table
Brookhaven End Table
Waterfall Brown Round End Table
Sylvie Tall Bunching Table
Greystone Mill End Table
Americana End Table
Palette Brown Short Bunching Table
Lake House Square Lamp Table
Carpenter Brown Lamp Table
City View Round End Table
Parkland Falls Rectangular End Table
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Plymouth Gray End Table
"*" indicates required fields