Normandy Square Coffee Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Simple geometry creates a look of timeless elegance for your living space with the Normandy square coffee table. Inspired by European architecture, this coffee table offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish. Designed for both style and functionality, it includes a convenient storage drawer to keep your essentials organized. Crafted with sustainability in mind, this Normandy coffee table is comprised of FSC-certified wood with a scratch-resistant finish for added durability. Standing on a dignified, strong frame, this piece is sure to be a conversation starter.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Features | Casters |
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 14.260 |
| Carton Weight | 149.200 lb |
| Product Weight | 117.2 lb |
| Carton Volume | 21.620 |
| Weight | 117.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 37 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
Complete The Look
Normandy Queen Panel Storage Bed
Normandy King Panel Storage Bed
Normandy Rectangular Dining Table
Normandy King Upholstered Storage Bed
Normandy Dresser
Normandy King Upholstered Bed
Normandy Brown Rectangular Coffee Table
Normandy Nightstand
Normandy Queen Upholstered Storage Bed
Normandy Drawer Chest
Normandy Queen Upholstered Bed
Normandy Buffet
Items We Think You Will Love..
Lake House Cocktail Table
Melody White Rectangular Coffee Table with Casters
Sylvie Rectangular Coffee Table
Athens Rectangular Coffee Table with Casters
Waterfall Black Rectangular Coffee Table
Waterfall Brown Rectangular Coffee Table
Lake House Cocktail Table
Eclipse Brown Round Coffee table
Sylvie Square Coffee Table
Carpenter Brown Square Coffee Table
Eclipse Brown Round Coffee table
Waterfall Black Round Coffee Table
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Normandy Square Coffee Table
"*" indicates required fields