Normandy Nightstand
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Simple geometry creates a look of timeless elegance for your bedroom with the Normandy nightstand. Inspired by European architecture, this nightstand offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish and gleaming gunmetal hardware. Standing on a dignified, strong frame, this piece is sure to be a conversation starter.
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Type | Nightstands |
| Carton Volume | 11.422 |
| Carton Weight | 82.600 lb |
| Product Weight | 83 lb |
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 27 × 27 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
Complete The Look
Normandy Drawer Chest
Normandy Buffet
Normandy Dresser
Normandy King Panel Storage Bed
Normandy Brown Rectangular Coffee Table
Normandy King Panel Bed
Normandy Queen Upholstered Storage Bed
Normandy Queen Upholstered Bed
Normandy Square Coffee Table
Normandy Pair of Upholstered Dining Chairs
Normandy Open Nightstand
Normandy King Upholstered Bed
Items We Think You Will Love..
Tynecastle Nightstand
Rhapsody Three Drawer Nightstand
Sanctuary Two-Door Mirrored Nightstand – Visage
Arabella Mirrored Three-Drawer Nightstand
Sanctuary Bedside Table
Bellevue Open Nightstand
Chatelet Fretwork Nightstand
Waterfall Black Nightstand
Vintage Series Open Night Stand – Navy
Abbey Park 2 Drawer Night Stand w/ Charging Station
Archivist Three-Drawer Nightstand
Affinity Leg Nightstand
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Normandy Nightstand
"*" indicates required fields