Normandy Queen Panel Bed
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Simple geometry creates a look of timeless elegance for your bedroom with the Normandy Queen Panel Bed. Inspired by European architecture, this panel bed offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish. Standing on a dignified, strong frame, this piece is sure to be a conversation starter. Regal comfort in a simplistic design sure to bring enduring style for generations. Bring it all home with Normandy.
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Features | Storage Drawer(s) |
| Style | Transitional |
| Headboard Style | Panel |
| Type | Beds |
| Carton Volume | 53.580 |
| Carton Weight | 205.400 lb |
| Product Weight | 169.9 lb |
| Carton Volume | 30.580 |
| Weight | 169.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88 × 66 × 52 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Normandy |
Complete The Look
Normandy Nightstand
Normandy King Panel Storage Bed
Normandy Drawer Chest
Normandy Dresser
Normandy King Panel Bed
Normandy Pair of Upholstered Dining Chairs
Normandy Rectangular Dining Table
Normandy Queen Upholstered Storage Bed
Normandy Brown Rectangular Coffee Table
Normandy Queen Panel Storage Bed
Normandy Pair of Wood Dining Chairs
Normandy Square Coffee Table
Items We Think You Will Love..
Bellevue King Bed
Americana California King Upholstered Poster Bed
Alfresco Lauro King Panel Bed with Metal
Plymouth Gray Queen Storage Bed
Bellevue Queen Bed
Affinity Queen Upholstered Bed
Americana King Upholstered Poster Bed
Affinity King Upholstered Bed
Verona Queen Panel Bed
Americana King Panel Bed
Waterfall Black King Upholstered Bed
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Normandy Queen Panel Bed
"*" indicates required fields