Normandy Open Nightstand
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Simple geometry creates a look of timeless elegance for your bedroom with the Normandy nightstand. Inspired by European architecture, this open nightstand offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish and gleaming gunmetal hardware. Standing on a dignified, strong frame, this piece is sure to be a conversation starter.
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Type | Nightstands |
| Carton Volume | 11.647 |
| Carton Weight | 74.700 lb |
| Product Weight | 36 lb |
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 27 × 27 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
Complete The Look
Normandy King Panel Bed
Normandy Rectangular Dining Table
Normandy Queen Panel Storage Bed
Normandy Pair of Wood Dining Chairs
Normandy Queen Upholstered Bed
Normandy Dresser
Normandy King Upholstered Storage Bed
Normandy Square Coffee Table
Normandy Nightstand
Normandy Drawer Chest
Normandy Pair of Upholstered Dining Chairs
Normandy Buffet
Items We Think You Will Love..
Americana One-Drawer Oval Nightstand
Chatelet Nightstand
Ludwig Brown Nightstand
Chatelet Nightstand
Sanctuary Mirrored Leg Nightstand – Bling
Chatelet Fretwork Nightstand
Waterfall Black Nightstand
Tynecastle Nightstand
Affinity Three-Drawer Nightstand
Curata One-Drawer Nightstand
Affinity Leg Nightstand
Sanctuary Bedside Table
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Normandy Open Nightstand
"*" indicates required fields