Normandy Queen Upholstered Storage Bed
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Simple geometry creates a look of timeless elegance for your bedroom with the Normandy Queen Upholstered Storage Bed. Inspired by European architecture, this storage bed offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish and plush, clean cream upholstery. Standing on a dignified, strong frame, this piece is sure to be a conversation starter. With added storage, the Normandy brings style and function in a regal frame to suit any space.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Features | Storage |
| Style | Transitional |
| Headboard Style | Upholstered |
| Type | Beds |
| Carton Volume | 47.580 |
| Carton Weight | 264.600 lb |
| Product Weight | 208.5 lb |
| Weight | 208.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88 × 66 × 52 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Normandy |
| Features | Storage |
Complete The Look
Normandy Open Nightstand
Normandy Nightstand
Normandy Queen Panel Storage Bed
Normandy Dresser
Normandy Queen Panel Bed
Normandy King Upholstered Storage Bed
Normandy King Upholstered Bed
Normandy Pair of Wood Dining Chairs
Normandy Square Coffee Table
Normandy King Panel Storage Bed
Normandy Queen Upholstered Bed
Normandy Brown Rectangular Coffee Table
Items We Think You Will Love..
Alfresco Lauro King Panel Bed with Metal
Plymouth Gray King Storage Bed
Americana California King Upholstered Poster Bed
Plymouth Gray Queen Storage Bed
Ludwig Black King Bed
Bellevue King Bed
Americana Queen Panel Bed
Americana California King Panel Bed
Bellevue Queen Bed
Waterfall Black Queen Upholstered Bed
Americana King Upholstered Poster Bed
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Normandy Queen Upholstered Storage Bed
"*" indicates required fields