Normandy Queen Panel Storage Bed
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Simple geometry creates a look of timeless elegance for your bedroom with the Normandy Queen Panel Storage Bed. Inspired by European architecture, this panel storage bed offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish. Standing on a dignified, strong frame, this piece is sure to be a conversation starter. With added storage, the Normandy brings style and function in a regal frame to suit any space.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Features | Storage |
| Style | Transitional |
| Headboard Style | Panel |
| Type | Beds |
| Carton Volume | 47.520 |
| Carton Weight | 264.800 lb |
| Product Weight | 207.9 lb |
| Weight | 207.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88 × 66 × 52 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Normandy |
| Features | Storage |
Complete The Look
Normandy Queen Upholstered Bed
Normandy Buffet
Normandy Queen Upholstered Storage Bed
Normandy King Upholstered Bed
Normandy Queen Panel Bed
Normandy King Panel Storage Bed
Normandy King Upholstered Storage Bed
Normandy Open Nightstand
Normandy King Panel Bed
Normandy Pair of Upholstered Dining Chairs
Normandy Nightstand
Normandy Pair of Wood Dining Chairs
Items We Think You Will Love..
Americana Queen Upholstered Poster Bed
Americana King Panel Bed
Verona Queen Upholstered Bed
Plymouth Gray Queen Poster Bed
Bellevue King Bed
Plymouth Gray King Storage Bed
Americana King Upholstered Poster Bed
Americana California King Panel Bed
Plymouth Gray Queen Storage Bed
Verona Queen Panel Bed
Verona King Upholstered Bed
Affinity King Upholstered Bed
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Normandy Queen Panel Storage Bed
"*" indicates required fields