Lyra Rectangular Coffee Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
All the modern luxury you need, with natural, organic influences. Lyra is the perfect combination of nature and innovation. The two ottomans (sold separately) fit perfectly beneath the coffee table for easy storage and a visually appealing combination. The perfect blend of contemporary and natural, Lyra elevates your space into the modern age and still feels down-to-earth.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Lyra |
|---|---|
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | Coffee Tables |
| Carton Volume | 12.480 |
| Carton Weight | 117.000 lb |
| Product Weight | 117 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Carton Volume | 12.463 |
| Weight | 117 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 32 × 17 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Lyra |
Complete The Look
Lyra Fabric Pouf Ottoman
Lyra Ivory Fabric Pouf Ottoman
Lyra End Table
Items We Think You Will Love..
Millwork Brown Rectangular Coffee Table
Waterfall Brown Round Coffee Table
Plymouth Gray Rectangular Coffee Table
Palette Brown Round Coffee Table
Amani Rope and Glass Cocktail Table
Normandy Brown Rectangular Coffee Table
Eclipse Brown Round Coffee table
Normandy Square Coffee Table
Lake House Cocktail Table
Melody White Round Coffee Table with Casters
Carpenter Brown Square Coffee Table
Ludwig Brown Rectangular Coffee Table
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Lyra Rectangular Coffee Table
"*" indicates required fields