Lyra End Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
All the modern luxury you need, with natural, organic influences. Lyra is the perfect combination of nature and innovation. This end table hugs the optional pouf (sold separately) for easy storage and a visually appealing combination. The perfect blend of contemporary and natural, Lyra elevates your space into the modern age and still feels down-to-earth.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Lyra |
|---|---|
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 10.699 |
| Carton Weight | 54.000 lb |
| Product Weight | 54 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 21 × 24 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Lyra |
Complete The Look
Lyra Ivory Fabric Pouf Ottoman
Lyra Fabric Pouf Ottoman
Lyra Rectangular Coffee Table
Items We Think You Will Love..
Melody White Round End Table
Waterfall Black Round End Table
Americana End Table
Eclipse Brown Round End table
Palette Brown Tall Bunching Table
Lake House End Table
Waterfall Brown Round End Table
Mill Valley Round End Table
Storia Round End Table
Plymouth Gray End Table
Lake House End Table
Mesa Valley End Table
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Lyra End Table
"*" indicates required fields