Carpenter Brown Lamp Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Cozy up to a good book with lighting placed right where you need it using the Carpenter lamp table. The perfect companion to an armchair or sofa, this rustic meets industrial table includes an open fixed shelf below provides an additional area to stack books or display décor. Inspired by the look of vintage workbenches, this lamp table features distressed acacia wood planks for a reclaimed look, hand-worked metal frames and exposed bolt heads.
Product Details
| Collection | Carpenter |
|---|---|
| Style | Rustic Farmhouse |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 4.028 |
| Carton Weight | 55.000 lb |
| Product Weight | 55 lb |
| Weight | 55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 23 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Carpenter |
Complete The Look
Carpenter Brown Sofa Table
Carpenter Brown Lamp Table
Carpenter Brown Square Coffee Table
Carpenter Brown Square Coffee Table
Carpenter Brown Chairside Table
Carpenter Brown Sofa Table
Carpenter Brown Chairside Table
Items We Think You Will Love..
Brookhaven Round Lamp Table
Parkland Falls Rectangular End Table
Mesa Valley End Table
Palette Brown Tall Bunching Table
Greystone Mill End Table
Athens End Table
Waterfall Brown Round End Table
Eclipse Brown Round End table
Eclipse Brown Round End table
Millwork Brown Round End Table
Americana End Table
Lake House End Table
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Carpenter Brown Lamp Table
"*" indicates required fields