Melody White Round End Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Create a cozy ambiance full of casual charm in your home with the Melody round end table. Bringing a timeless warmth with cottage-inspired design elements and a beautifully soft, weathered look, this table features an open design and adjustable shelf for storage and display versatility. Enchanting details include a distressed white base with an inlaid gray parquet top. Pair it with other Melody furnishings for a perfectly coordinated look. Exceptionally built with solid wood construction, the Melody round end table is well-crafted to offer years of lasting enjoyment.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Melody |
|---|---|
| Style | Rustic Farmhouse and Coastal |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 11.863 |
| Carton Weight | 53.000 lb |
| Product Weight | 53 lb |
| Weight | 53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 24 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Rustic Farmhouse and Coastal |
| Collection | Melody |
Complete The Look
Melody White Accent Table
Melody White Fabric Pair of Upholstered Dining Chairs
Melody White Round Coffee Table with Casters
Melody Brown Chairside Table
Melody White Round Dining Table
Melody White Rectangular Coffee Table with Casters
Items We Think You Will Love..
Eclipse Brown Round End table
Lake House End Table
Mesa Valley End Table
Athens End Table
Ludwig Brown End Table
Lyra End Table
Americana End Table
Plymouth Gray End Table
Brookhaven End Table
Lake House End Table
Waterfall Brown Round End Table
Verona End Table
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Melody White Round End Table
"*" indicates required fields