Eclipse Brown Round End table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Natural beauty in a contemporary package. The Eclipse end table has it all, with a sleek, blue stone top perched atop a pedestal of gleaming white oak. No two tables are the same as this collection showcases nature’s artistry through unique textures. The Eclipse end table is gorgeous on its own, or can be nested with the Eclipse coffee table for more stylistic possibilities. All the beauty of nature, in an on-trend silhouette. Both can be yours with Eclipse.
Product Details
| Collection | Eclipse |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 7.041 |
| Carton Weight | 59.400 lb |
| Product Weight | 46 lb |
| Carton Volume | 5.828 |
| Weight | 46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 23 × 23 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Eclipse |
Complete The Look
Eclipse Brown Round Coffee table
Eclipse Brown Round End table
Eclipse Brown Round Coffee table
Items We Think You Will Love..
Palette Brown Short Bunching Table
City View Round End Table
Mesa Valley End Table
Waterfall Brown Round End Table
Plymouth Gray End Table
Millwork Brown End Table
Brookhaven End Table
Parkland Falls Rectangular End Table
Brookhaven Round Lamp Table
Americana End Table
Sylvie Tall Bunching Table
Melody White Round End Table
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Eclipse Brown Round End table
"*" indicates required fields