Eclipse Brown Round Coffee table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Natural beauty in a contemporary package. The Eclipse coffee table is an art piece for everyday life. Beautifully crafted blue stone and gleaming white oak, no two tables are the same as this collection showcases nature’s artistry through unique textures. The Eclipse coffee table is gorgeous on its own, or can be nested with the Eclipse end table for more stylistic possibilities. All the beauty of nature, in an on-trend silhouette. Both can be yours with Eclipse.
Product Details
| Collection | Eclipse |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 15.844 |
| Carton Weight | 116.000 lb |
| Product Weight | 92 lb |
| Carton Volume | 16.538 |
| Weight | 92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 39 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Eclipse |
Complete The Look
Eclipse Brown Round Coffee table
Eclipse Brown Round End table
Eclipse Brown Round End table
Items We Think You Will Love..
Amani Rope and Glass Cocktail Table
Lyra Rectangular Coffee Table
Verona Rectangular Coffee Table
Plymouth Gray Square Coffee Table
Lake House Cocktail Table
Waterfall Brown Rectangular Coffee Table
Carpenter Brown Square Coffee Table
Millwork Brown Rectangular Coffee Table
Melody White Round Coffee Table with Casters
Waterfall Black Rectangular Coffee Table
Sylvie Rectangular Coffee Table
Sylvie Square Coffee Table
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Eclipse Brown Round Coffee table
"*" indicates required fields