Eclipse Brown Round End table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Natural beauty in a contemporary package. The Eclipse end table has it all, with a sleek, strong travertine top perched atop a pedestal of gleaming white oak. No two tables are the same as this collection showcases nature’s artistry through unique textures. The Eclipse end table is gorgeous on its own, or can be nested with the Eclipse coffee table for more stylistic possibilities. All the beauty of nature, in an on-trend silhouette. Both can be yours with Eclipse.
Product Details
| Collection | Eclipse |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 7.041 |
| Carton Weight | 55.000 lb |
| Product Weight | 42 lb |
| Carton Volume | 5.828 |
| Weight | 42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 23 × 23 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Eclipse |
Complete The Look
Eclipse Brown Round Coffee table
Eclipse Brown Round Coffee table
Eclipse Brown Round End table
Items We Think You Will Love..
Waterfall Brown Round End Table
Lake House Tiered Table
City View Round End Table
Lyra End Table
Palette Brown Short Bunching Table
Americana End Table
Americana End Table
Carpenter Brown Lamp Table
Ludwig Brown End Table
Mill Valley Round End Table
Sylvie Short Bunching Table
Lake House End Table
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Eclipse Brown Round End table
"*" indicates required fields