Palette Brown Short Bunching Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Elevate the look of your living space with the Palette short bunching table, an alluring blend of European design and nature-inspired beauty. A light travertine stone top rests upon a contrasting, curved wood base, evoking the illusion of a floating surface. Part of a table collection with three distinct heights and sizes, the Palette short bunching table can be paired with other versions to create a layered, visually captivating look that expands surface space without crowding a room.
Product Details
| Collection | Palette |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 10.623 |
| Carton Weight | 69.000 lb |
| Product Weight | 69 lb |
| Carton Volume | 8.114 |
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 28 × 15 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Palette |
Complete The Look
Palette Brown Tall Bunching Table
Palette Brown Round Coffee Table
Items We Think You Will Love..
Carpenter Brown Lamp Table
Athens End Table
Parkland Falls Rectangular End Table
Americana End Table
Lake House Tiered Table
Carpenter Brown Lamp Table
Waterfall Brown Round End Table
Melody White Round End Table
Millwork Brown End Table
Verona End Table
Eclipse Brown Round End table
Lake House Square Lamp Table
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Palette Brown Short Bunching Table
"*" indicates required fields