Score Power Reclining Loveseat with Power Headrests
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Experience ultimate comfort and weightlessness with the Score power reclining loveseat with power headrest. This sleek fabric loveseat features independently adjustable headrest and reclines to a Zero Gravity position that puts you in a state of weightlessness. The contoured seats cradle you in, while the Blue Steel Spring™ system provides lasting comfort and support. Add a touch of everyday luxury with Score.
Features
| Power Reclining | Yes |
|---|---|
| Power Headrest | Yes |
| Power | Yes |
| Fabric | Yes |
Product Details
| Collection | Score |
|---|---|
| Standard Seat Cushion | High-Density (HC) |
| Optional Tailoring | Arm covers |
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 51.00 |
| Carton Weight | 245 lb |
| Product Weight | 245 lb |
| Weight | 245 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 62 × 45 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Score |
Complete The Look
Score Leather Power Recliner with Power Headrest & Lumbar
Score Fabric Power Recliner with Power Headrest & Lumbar
Score Fabric Power Lift Recliner with Power Headrest & Lumbar
Score Leather Power Reclining Loveseat with Power Headrests & Lumbar
Score Power Reclining Sofa with Power Headrests
Score Fabric Power Reclining Loveseat with Power Headrests & Lumbar
Score Power Reclining Loveseat w/ Console & Power Hdrsts
Score Leather Power Recliner with Power Headrest
Score Fabric Power Reclining Loveseat with Console & Power Headrests & Lumbar
Score Leather Power Reclining Loveseat with Console & Power Headrests & Lumbar
Score Leather Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
Score Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
Items We Think You Will Love..
Alister Sedona Leather Power Gliding Loveseat with Console, Power Headrests & Lumbar
Maxwell Cedar Leather Power Reclining Loveseat with Power Headrests and Lumbar
Wyatt Leather Power Reclining Loveseat with Console & Power Headrests & Lumbar
Beau Sable Fabric Power Reclining Loveseat with Console & Power Headrests
Henry Beige Leather Power Reclining Loveseat with Power Headrests & Lumbar
Brett Loveseat With Nails
Henry Burnt Umber Leather Power Reclining Loveseat with Console & Power Headrests & Lumbar
Henry Caramel Leather Loveseat
Beau Silt Fabric Power Reclining Loveseat with Console & Power Headrests
View Leather Power Reclining Loveseat with Console, Power Headrests & Lumbar
Beau Sable Fabric Power Reclining Loveseat with Power Headrests
Vernon Admiral Fabric Power Reclining Loveseat with Console, Power Headrests, Lumbar, Heat & Massage
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Score Power Reclining Loveseat with Power Headrests
"*" indicates required fields