Bryant Leather Ottoman
The Bryant ottoman offers modern, clean lines with bold block legs that add a solid finish to this design. This piece perfectly complements the Bryant chair.
Features
| Leather | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Bryant |
|---|---|
| Features | Heavy-Thread Stitching |
| Material | Leather |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Urban Renewal (R) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 7.24 |
| Carton Weight | 30 lb |
| Product Weight | 30 lb |
| Carton Volume | 7.240 |
| Carton Weight | 30.000 lb |
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 31 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bryant |
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bryant Fabric Chair
Bryant Leather Loveseat
Bryant Leather Chair
Bryant Fabric Loveseat
Bryant Fabric Sofa
Bryant Fabric Ottoman
Bryant Leather Sectional
Bryant Fabric Sectional
Bryant Leather Sofa
Bradstreet Fabric Ottoman
Moxy Fabric Ottoman
Allison Fabric Ottoman
Westside Leather Ottoman
Vail Leather Cocktail Ottoman
Dempsey Leather Ottoman
Libby Fabric Ottoman
Moxy Fabric Ottoman
Ace Fabric Ottoman
Bexley Leather Ottoman
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
Fern Fabric Ottoman
This Product Is Customizable
This product is customizable! Reach out to us and discover how you can personalize it to craft your very own unique look. Get ready to unleash your creativity and make it truly yours!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!