2400-81 Malibu Storage Ottoman
Our Malibu group can be anything you want it to be. The versatility of style is endless with its stylish rolled arm, self welted cushions, and simple clean lines. Choose from over 400 fabric options to make it truly yours. Available as a sofa, apartment sofa, loveseat, chair, ottoman, sleeper, 2 size storage ottomans, and sectional with and without power motion capability.
Features
| Power | Yes |
|---|---|
| Storage | Yes |
| Fabric | Yes |
Product Details
| Width | 40″ (101.6 cm) 40INH |
|---|---|
| Depth | 24″ (61 cm) 24INH |
| Height | 18″ (45.7 cm) 18INH |
| Motion Type | Stationary |
| Status | Best Seller |
| Seat | Block foam with poly fiber wrap |
| Legs | Black casters |
| Storage | Hinged top, vent holes for safety |
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
2400-sect Malibu Sectional
Malibu Sofa
Malibu Chair
Malibu Loveseat
Malibu Queen Sleeper
Finley Fabric Ottoman
Dempsey Leather Ottoman
Fern Fabric Ottoman
David Pecan Leather Ottoman
Moxy Fabric Ottoman
Westside Leather Ottoman
Finley Leather Ottoman
Henry Caramel Leather Ottoman
Digby Leather Ottoman
Thornton Leather Ottoman
Kingman Fabric Ottoman
Moxy Fabric Ottoman
This Product Is Customizable
This product is customizable! Reach out to us and discover how you can personalize it to craft your very own unique look. Get ready to unleash your creativity and make it truly yours!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!