Plymouth Gray Nightstand
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Vintage cottage style meets modern convenience with the Plymouth nightstand. Outfitted with three roomy drawers on premium ball-bearing glides to store all your bedside essentials, this nightstand also features integrated power to keep unsightly cords concealed and USB ports to charge your devices. A distressed graywash finish is contrasted with antique gunmetal pulls, while paneled accents and turned bun feet add to the unique vintage charm.
Features
| Power | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Plymouth |
|---|---|
| Features | Charging Ports Included, Drawer(s), Felt-Lined Drawer(s), and Cedar-Lined Drawer(s) |
| Type | Nightstands |
| Carton Volume | 12.142 |
| Carton Weight | 91.550 lb |
| Product Weight | 90.600 lb |
| Carton Volume | 11.564 |
| Weight | 90.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 30 × 30 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Rustic |
| Collection | Plymouth |
Complete The Look
Plymouth Gray Drawer Chest
Plymouth Gray Square Coffee Table
Plymouth Gray Entertainment Base
Plymouth Gray Queen Poster Bed
Plymouth Gray End Table
Plymouth Gray End Table
Plymouth Gray Buffet
Plymouth Gray Pair of Upholstered Dining Chairs
Plymouth Gray Pair of Armless Dining Chairs
Plymouth Round Counter Table
Plymouth Gray Rectangular Dining Table
Plymouth Pedestal Dining Table
Items We Think You Will Love..
Vintage Series Open Night Stand – Black
Tynecastle Nightstand
Grandpas Cabin Night Stand
Normandy Nightstand
Boheme Bastogne Three-Drawer Nightstand
Ludwig Brown Nightstand
Sanctuary Bedside Table
Americana One-Drawer Oval Nightstand
Affinity Leg Nightstand
Chatelet Fretwork Nightstand
Curata One-Drawer Nightstand
Chatelet Nightstand
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Plymouth Gray Nightstand
"*" indicates required fields