Verona Accent Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Make a statement with the Verona accent table, designed for those seeking true transitional elegance. Perfectly blending minimalistic simplicity with transitional sophistication, this accent table showcases soft curved details in a delectable medium brown oak finish, with a stone top. Sure to be an enduring staple in your home, the Verona accent table is the ultimate in sophistication.
Product Details
| Collection | Verona |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 5.058 |
| Carton Weight | 31.020 lb |
| Product Weight | 23.32 lb |
| Carton Volume | 7.007 |
| Weight | 23.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 20 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Verona |
Complete The Look
Verona Queen Upholstered Bed
Verona King Panel Bed
Verona End Table
Verona Nightstand
Verona Dresser
Verona King Upholstered Bed
Verona Queen Panel Bed
Verona Drawer Chest
Verona Rectangular Coffee Table
Items We Think You Will Love..
Sanctuary Three-Drawer Shaped Front Gold Chest
Amani Three-Drawer Accent Chest
Oval Accent Table
Melody White Accent Table
58” Red Asian Cabinet
Melange Four-Door Two-Drawer Credenza
Memento Accent Table
Sylvie Accent Table
Sanctuary One-Drawer Round Lamp Table – Visage
Americana Bed Bench
Bubble Glass Accent Table
Chatelet Scroll Accent Table
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Verona Accent Table
"*" indicates required fields