Waterfall Black Dresser
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Add effortless style and architectural appeal to your living room with the Waterfall round end table. This striking table features a timeless silhouette defined by clean lines and simple geometric shapes, including a substantial sculptural crisscross base that supports the top. Group and nest this table with the coordinating Waterfall round coffee table for added visual interest and function. The Waterfall round end table is well-crafted from solid rubberwood with oak veneers and features a deep ebony finish for lasting beauty.
Product Details
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Features | Drawer(s) |
| Style | Transitional |
| Type | Dressers |
| Carton Volume | 29.979 |
| Carton Weight | 220.000 lb |
| Product Weight | 220 lb |
| Weight | 220 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 65 × 35 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
Complete The Look
Waterfall Black Round Coffee Table
Waterfall Brown Round End Table
Waterfall Black Buffet
Waterfall Black Round End Table
Waterfall Off-White Pair of Upholstered Dining Chairs
Waterfall Black Rectangular Coffee Table with Casters
Waterfall Entertainment Base
Waterfall Black Rectangular Dining Table
Waterfall Black Accent Table
Waterfall Large Entertainment Base
Waterfall Black Round Dining Table
Waterfall Black Nightstand
Items We Think You Will Love..
Ciao Bella Six-Drawer Dresser- Black
Chatelet Dresser
Plymouth Gray Dresser
Alfresco Aldo Eight-Drawer Dresser
Americana Dresser
Sanctuary Dresser
Grandpas Cabin 7 Drawer Dresser
Rhapsody Twelve Drawer Dresser
Boheme Bilzen Wardrobe
Leesburg Bureau
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Waterfall Black Dresser
"*" indicates required fields