Commerce & Market Pyramid Side Table
20″ (50.8 cm) Commerce and Market Living Room Commerce & Market Arness Side Table incorporating Mango Solids design elements to enhance its visual appeal.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
With a folk-art style and natural simplicity, the Commerce & Market Pyramid Side Table is crafted of solid Mango Wood in a natural dark, transparent finish to highlight color and grain variation. One fixed shelf.
Product Details
| Carton Height | 27.50 |
|---|---|
| Carton Length | 22.50 |
| Carton Weight | 39.00 |
| Carton Width | 22.50 |
| Depth | 20.00 |
| Distressing | No |
| Height | 25.00 |
| Material Description | Mango Solids |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 60 lbs |
| Width | 20.00 |
| Weight | 30 |
| Image Role Data | {“7228_50011_89_CC436_096_room”:[“Room Image 1″],”7228_80020_95_50011_89_CC436_096_825_5012_room”:[“Room Image 2″],”4115_7228_50011_89_room”:[“Room Image 3″],”7228_50011_89_silo”:[“Silo Image |
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Complete The Look
Commerce and Market Weaver 2-Door Accent Chest
Commerce & Market Metropolitan Cocktail Table
Commerce & Market Bar Cart
Commerce & Market Console
Commerce and Market Gibbons Cocktail Bench
Commerce and Market Home Office Commerce & Market Bookcase
Casual Dining Commerce and Market Madison Round Dining Table Base
Commerce & Market Round Cocktail Table
Casual Dining Commerce and Market Madison Round Dining Table Top
Commerce & Market Galway-Around Spot Table
Commerce and Market Haven Spot Table
Commerce & Market Jacobs Ladder Cocktail Table
Items We Think You Will Love..
Sylvie Accent Table
Moment of Hope Chest
58” Red Asian Cabinet
Amani Three-Drawer Accent Chest
Hamilton Accent Table
Bubble Glass Accent Table
Sanctuary Fretwork Chest-Pearl Essence
Oval Accent Table
Waterfall Brown Accent Table
Chest
Verona Accent Table
Sanctuary Four Door Mirrored Console- Ebony
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Commerce & Market Pyramid Side Table
"*" indicates required fields