Randall Fabric Square Cocktail Ottoman
Randall delivers a classic, relaxed design with it’s large cushion. Square tapered legs are casual and stylish. This ottoman is a great fit for quiet reading in the den or game day in the family room.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Randall |
|---|---|
| Features | Non-Power |
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Seat Cushion Options | Featherblend (FC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 13.80 |
| Carton Weight | 56 lb |
| Product Weight | 56 lb |
| Carton Volume | 13.800 |
| Carton Weight | 56.000 lb |
| Weight | 56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 34 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Randall |
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Randall Fabric Two-Cushion Sofa
Randall Fabric Sectional
Randall Fabric Chair
Randall Fabric Three-Cushion Sofa
Randall Fabric Large Three-Cushion Sofa
Randall Fabric Ottoman
Moxy Fabric Ottoman
Kingman Fabric Ottoman
Noah Fabric Ottoman
Moxy Fabric Ottoman
Cute Fabric Ottoman
Jasper Fabric Ottoman
Fern Fabric Ottoman
Thornton Leather Cocktail Ottoman
Digby Leather Cocktail Ottoman
Bexley Leather Ottoman
Cascade Fabric Rectangular Cocktail Ottoman
This Product Is Customizable
This product is customizable! Reach out to us and discover how you can personalize it to craft your very own unique look. Get ready to unleash your creativity and make it truly yours!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!