Waterfall Black Nightstand
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Add effortless style and architectural appeal to your living room with the Waterfall round end table. This striking table features a timeless silhouette defined by clean lines and simple geometric shapes, including a substantial sculptural crisscross base that supports the top. Group and nest this table with the coordinating Waterfall round coffee table for added visual interest and function. The Waterfall round end table is well-crafted from solid rubberwood with oak veneers and features a deep ebony finish for lasting beauty.
Product Details
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Features | Drawer(s) and Charging Ports Included |
| Style | Transitional |
| Type | Nightstands |
| Carton Volume | 8.223 |
| Carton Weight | 70.000 lb |
| Product Weight | 70 lb |
| Weight | 70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 26 × 26 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
Complete The Look
Waterfall Brown Round Coffee Table
Waterfall Brown Round End Table
Waterfall Black Queen Upholstered Bed
Waterfall Black Round Dining Table
Waterfall Brown Rectangular Coffee Table with Casters
Waterfall Brown Rectangular Coffee Table
Waterfall Black Round End Table
Waterfall Brown Accent Table
Waterfall Black Dresser
Waterfall Black Accent Table
Waterfall Brown Rectangular Coffee Table with Casters
Waterfall Black King Upholstered Bed
Items We Think You Will Love..
Curata One-Drawer Nightstand
Affinity Leg Nightstand
Plymouth Gray Nightstand
Ludwig Brown Nightstand
Chatelet Fretwork Nightstand
Vintage Series Open Night Stand – Navy
Grandpas Cabin Night Stand
Chatelet Nightstand
Sanctuary Nightstand
Americana One-Drawer Oval Nightstand
Affinity Three-Drawer Nightstand
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Waterfall Black Nightstand
"*" indicates required fields