Bay Bridge Fabric Ottoman
Bay Bridge has the look of a family heirloom and the feel of brand-new upholstery. The Bay Bridge ottoman perfectly complements the Bay Bridge chair.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Bay Bridge |
|---|---|
| Features | Nailhead Trim and Custom Wood Finish |
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Standard Nailhead Trim | Antique Gold (E) |
| Nailhead Trim Options | Antique Bronze, Antique Gold, Black Nickel, and Soft Pewter |
| Style | Traditional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 6.77 |
| Carton Weight | 36 lb |
| Product Weight | 36 lb |
| Carton Volume | 6.770 |
| Carton Weight | 36.000 lb |
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Bay Bridge |
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bay Bridge Leather Loveseat
Bay Bridge Leather Ottoman
Bay Bridge Leather Loveseat
Bay Bridge Fabric Sofa
Bay Bridge Leather Chair
Bay Bridge Fabric Chair
Bay Bridge Leather Chair
Bay Bridge Leather Ottoman
Bay Bridge Fabric Ottoman
Bay Bridge Fabric Loveseat
Bay Bridge Fabric Chair
Bay Bridge Leather Sofa
Westside Leather Cocktail Ottoman
Moxy Fabric Ottoman
Allison Fabric Ottoman
Libby Fabric Ottoman
Cute Fabric Ottoman
Moxy Fabric Ottoman
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
Jupiter Fabric Ottoman
Ace Fabric Ottoman
Bexley Leather Ottoman
Henry Caramel Leather Ottoman
This Product Is Customizable
This product is customizable! Reach out to us and discover how you can personalize it to craft your very own unique look. Get ready to unleash your creativity and make it truly yours!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!