Winston Fabric Cocktail Ottoman
Enjoy the old-world refinement of Winston’s traditional styling with all the benefits of brand-new upholstery. The cocktail ottoman matches perfectly with the Winston chair and a half.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Winston |
|---|---|
| Features | Custom Wood Finish |
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Traditional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 9.50 |
| Carton Weight | 33 lb |
| Product Weight | 33 lb |
| Carton Volume | 9.500 |
| Carton Weight | 33.000 lb |
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 38 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Winston |
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Winston Fabric Chair and a Half
Winston Fabric Ottoman
Winston Fabric Loveseat
Winston Fabric Sofa
Winston Fabric Chair
Cascade Fabric Rectangular Cocktail Ottoman
Allison Fabric Ottoman
Moxy Fabric Ottoman
Bradstreet Fabric Ottoman
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
Fern Fabric Ottoman
Cute Fabric Ottoman
Vail Leather Cocktail Ottoman
David Pecan Leather Ottoman
Thornton Leather Cocktail Ottoman
Moxy Fabric Ottoman
This Product Is Customizable
This product is customizable! Reach out to us and discover how you can personalize it to craft your very own unique look. Get ready to unleash your creativity and make it truly yours!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!