Winston Fabric Ottoman
Enjoy the old-world refinement of Winston’s traditional styling with all the benefits of brand-new upholstery. The ottoman matches perfectly with the Winston chair.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Winston |
|---|---|
| Features | Custom Wood Finish |
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Traditional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 7.43 |
| Carton Weight | 27 lb |
| Product Weight | 27 lb |
| Carton Volume | 7.430 |
| Carton Weight | 27.000 lb |
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 31 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Traditional |
| Collection | Winston |
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Winston Fabric Cocktail Ottoman
Winston Fabric Chair and a Half
Winston Fabric Chair
Winston Fabric Sofa
Winston Fabric Loveseat
Fern Fabric Ottoman
Noah Fabric Ottoman
Moxy Fabric Ottoman
Henry Caramel Leather Ottoman
Thornton Leather Ottoman
Moxy Fabric Ottoman
Moxy Fabric Ottoman
Cascade Fabric Rectangular Cocktail Ottoman
Dempsey Leather Ottoman
Moxy Fabric Ottoman
Cute Fabric Ottoman
Bexley Leather Ottoman
This Product Is Customizable
This product is customizable! Reach out to us and discover how you can personalize it to craft your very own unique look. Get ready to unleash your creativity and make it truly yours!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!