Bellevue Nightstand
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Unique elegance, there for you every morning. The Bellevue nightstand boasts a stately silhouette that harkens back to opulent styles of the past, topped off with modern flairs and features. A true traditional piece, the sloping curves and gleaming gunmetal hardware bring an antique touch, while USB-A and USB-C ports included keep all your latest devices charged and within reach. With whisper-quiet soft close drawers to hold all your essentials, the Bellevue nightstand is convenience and style all in one.
Product Details
| Collection | Bellevue |
|---|---|
| Style | Traditional |
| Carton Volume | 7.594 |
| Carton Weight | 78.000 lb |
| Product Weight | 66.7 lb |
| Carton Volume | 9.606 |
| Weight | 66.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 27 × 27 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Bellevue |
Complete The Look
Bellevue Queen Bed
Bellevue Queen Bed
Bellevue Drawer Chest
Bellevue Dresser
Bellevue King Bed
Bellevue Open Nightstand
Bellevue King Bed
Items We Think You Will Love..
Vintage Series Open Night Stand – Navy
Rhapsody Three Drawer Nightstand
Grandpas Cabin Night Stand
Vintage Series Open Night Stand – Antique White
Sanctuary Nightstand
Sanctuary Mirrored Leg Nightstand – Bling
Americana One-Drawer Oval Nightstand
Vintage Series Open Night Stand – Black
Sanctuary Two-Door Mirrored Nightstand – Visage
Curata One-Drawer Nightstand
Boheme Bastogne Three-Drawer Nightstand
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Bellevue Nightstand
"*" indicates required fields