Commerce & Market Console Table
60″ (152.4 cm) Commerce and Market Living Room Commerce & Market Console Table enriched by Fruit Crate and Carbon Steel, making it a distinctive interior accent.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
With two fixed shelves and a top made of wood crates in a dark finish, the retro Commerce & Market Console Table has a rustic industrial aesthetic. The carbon steel metal frame is in a graphite gray finish.
Product Details
| Carton Height | 34.75 |
|---|---|
| Carton Length | 16.75 |
| Carton Weight | 90.00 |
| Carton Width | 63.75 |
| Depth | 13.25 |
| Height | 32.25 |
| Material Description | Fruit Crate and Carbon Steel |
| Number of Shelves | 2 |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 120 lbs |
| Width | 60.00 |
| Weight | 68 |
| Image Role Data | {“7228_80013_89_690_2031_room”:[“Room Image 1″],”7228_80013_89_80050_00_821_5012_room”:[“Room Image 2″],”7228_80013_89_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”7228_80013_89_top”:[“Top Sil |
| Weight | 68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.25 × 60 × 32.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Complete The Look
Commerce & Market Console Table
Commerce & Market Metal and Wood Console
Commerce & Market Jaiden Three Door Credenza
Commerce and Market Gibbons Cocktail Bench
Commerce and Market Living Room Commerce & Market Two Door Chest
Commerce & Market Block Buster End Table
Commerce & Market Chiseling Cocktail Table
Commerce & Market Kubrick Console Table
Commerce and Market Xaden Gathering Desk
Commerce & Market Entwined Credenza
Living Room Commerce and Market Gears Oval Cocktail Table
Commerce & Market Carved Accent Chest
Items We Think You Will Love..
Ciao Bella Flip-Top Console
Melange Console Table
City View Console Bar Table
Beaumont Console
Ciao Bella Metal and Faux Concrete Console Table
Vera Cruz Console Table
River Place Console Bar Table
Console Table
Affinity Glass Top Accent Console
Console Table
5633-85, Commerce and Market Living Room Skinny Metal Console Base
Ciao Bella Narrow Console
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Commerce & Market Console Table
"*" indicates required fields