Sanctuary Round Mirrored Accent Table – Visage
Round mirrored accent table in the Visage finish (silver greige patina) with one shelf. Compact side table that adds light-catching surface area.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
A vision of beauty and serene style, the Sanctuary Round Mirrored Accent Table will recharge your mental energies. Finished in the enchanting Visage, a patina of silver greige with amber glaze.
Product Details
| Carton Height | 9.75 |
|---|---|
| Carton Length | 26.75 |
| Carton Weight | 30.75 |
| Carton Width | 30.25 |
| Depth | 22.00 |
| Distressing | No |
| Height | 27.00 |
| Levelers | Yes |
| Material Description | Mirror |
| Metal Distressing | No |
| Number of Shelves | 1 |
| Style | Traditional/Formal |
| Table Shape | Round |
| Top Load Capacity | 60 lbs |
| Width | 22.00 |
| Wood Distressing? | No |
| Weight | 17.64 |
| Image Role Data | {“3014_50001_inset2”:[“Room Image 1″],”3014_50001”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”3014_50001_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 17.64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 27 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gold |
| Detail Color | Golds |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
Complete The Look
Sanctuary Upholstered Arm Chair
Sanctuary Spindle Side Chair
Casual Dining Sanctuary Rectangle Dining Table Top w/2-20in leaves
Bedroom Sanctuary King Rails
Sanctuary Four Door Mirrored Console- Ebony
Sanctuary Two-Door Thin Display Cabinet – Ebony
Sanctuary Windsor Side Chair
Sanctuary California King Upholstered Bed
Sanctuary One-Drawer Round Lamp Table – Visage
Sanctuary Four-Drawer Thin Console – Drift
Sanctuary Mirrored Leg Nightstand – Bling
Sanctuary Armoire – Visage
Items We Think You Will Love..
Amani Three-Drawer Accent Chest
Moment of Hope Chest
Chatelet Scroll Accent Table
Verona Accent Table
Curata Accent Table
French Two Drawer Chest
Melange Four-Door Credenza
Round Martini Table
Unity Chest
Waterfall Brown Accent Table
Chest
Chatelet Credenza
Items You've Been Looking At...
What Is My Design Style?
Not sure whether your style is Bohemian, Glam, or Midcentury Modern? Our style quizzes help you uncover your unique design style. Once you have your personalized results, our talented team of designers can help you create a home you love living in.
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions About This Product?
Sanctuary Round Mirrored Accent Table – Visage
"*" indicates required fields